Správa dokumentace

Úvodní slovo

Ve spolupráci se společností ECM System Solutions s.r.o. se podílím na implementacích systémů pro správu dokumentace. Implementujeme systémy od holandské společnosti BlueCielo ECM Solutions, která patří k předním světovým společnostem v oblasti správy dokumentace. Své produkty vyvíjí více než 25 let a používá je cca 300 000 uživatelů ve více než 50 zemích světa.

Prezentace možností

Vzhledem k velmi rozsáhlým možnostem systémů pro správu dokumentace je vhodné domluvit si nezávaznou osobní schůzku, kde Vám vše předvedu naživo. Své požadavky a přání můžete zaslat dopředu před prezentací nebo se může prezentace přizpůsobovat průběžně až na místě na základě diskuze a vašeho zájmu.

Co je správa dokumentace

Správa dokumentace znamená kompletní řízení životního cyklu všech vašich dokumentů. Obecně nezáleží na tom, z jaké aplikace soubor pochází. Systém pro správu dokumentace ke každému souboru dokáže shromažďovat pomocné informace (tzv. metadata) dle vašeho přání, hlídá verze souborů, řeší podrobně práva přístupu a manipulace se souborem, automatizuje workflow (proces schvalování) a řadu dalších věcí. U vybraných typů souborů dokáže analyzovat jejich obsah a provádět oboustranný přenos informací. Např. obsah rohových razítek a kusovníků může být automaticky načten do systému správy dokumentace. Nebo naopak systém může automaticky vyplňovat vaše razítka, případně hromadně měnit údaje ve stovkách výkresů. Rovněž lze využít automatické porovnání změn mezi dvěma výkresy, aby vaší pozornosti neunikla ani čárka. V neposlední řadě můžete využít bohaté možnosti vyhledávání souborů, filtrování, dynamické stromy složek a generování různých reportů.


Oblast správy dokumentace je velmi rozsáhlá a mnoho lidí si ji vysvětluje mnoha způsoby. Pro konzultaci Vašich konkrétních představ a potřeb mě kontaktujte na e-mailové adrese jiri.spacek@spacekconsulting.cz nebo tel. +420 777 004 819.

Můžete mi také rychle napsat zde