Časté dotazy ke školení

Nemám čas věnovat se školení, firma mě potřebuje

Toto jsou častá slova majitelů, jednatelů a ředitelů firem. V těchto případech nabízím velmi individuální a časově flexibilní přístup. Často se situace vyvine tak, že se zvládeme sejít průměrně 2 hodiny měsíčně a školení takto probíhá několik měsíců. Ctím zásadu “Náš zákazník, náš pán”, proto jsem připraven i na tyto požadavky.

Mohu si přinést vlastní soubory?

Ano, dokonce je to ta nejlepší věc, kterou můžete udělat. Rád Vám školené funkce ukážu přímo na Vašich datech, abyste si ze školení odnesli opravdu maximum a ušetřili spoustu svého času (= také svých peněz) v budoucnu.

Dostanu materiály ke školení?

Samozřejmě. Vždy obdržíte příklady v elektronické podobě, které si můžete odnést domů. Stejně tak si můžete odnést všechny soubory vytvořené v průběhu kurzu. Navíc dostanete pracovní materiály v papírové podobě, abyste si mohli zapisovat poznámky přímo k jednotlivým tématům a příkladům. Případně je možné materiály místo papírové podoby poskytnout v PDF formátu. Podle dohody můžete dostat i knihu vztahující se ke školenému programu.

Jak školení probíhá?

Na začátku školení se krátce představím a domluvíme se na harmonogramu dne. Dopolední i odpolední blok obsahuje pauzu na kávu a občerstvení a v poledne je pauza na oběd. Každý účastník školení pracuje na svém vlastním počítači v prostředí, které důvěrně zná, aby si z kurzu odnesl co nejvíce praktických dovedností. Každou funkci nejdříve předvedu na projektoru, proberu potřebnou teorii a následně si vše sami vyzkoušíte na příkladech. Pokud budete mít s něčím problém, uvidím to při pravidelných obchůzkách učebny nebo se sami aktivně přihlásíte a já Vám pomůžu nebo vysvětlím vše ochotně znovu od začátku.

Vyplatí se školení?

Používání výpočetní techniky je v dnešní době samozřejmostí. Zamysleli jste se však někdy nad tím, do jaké míry využíváte své programy? Kolikrát jste se učili např. Word, Excel, PowerPoint či Outlook sami časově náročnou metodou “pokus-omyl”, abyste zvládli jen to nejnutnější, co jste právě potřebovali udělat? Přitom si navíc nemůžete být jisti, že jste se naučili provádět jednotlivé činnosti správně a efektivně, protože často existuje více způsobů. Právě v těchto případech oceníte služby kvalitního lektora, který Vás v krátkém čase naučí používat nejlepší postupy pro řešení všech Vašich úkolů.

Dostanu osvědčení o absolvování kurzu?

Ano, dostanete Osvědčení o absolvování kurzu v tištěné podobě nebo v PDF formátu. Záleží na vzájemné dohodě.

Kolik lidí se mnou bude na školení?

Vzhledem k tomu, že se specializuji na firemní školení, probíhá často školení s některými Vašimi kolegy. Doporučené maximum je 10 osob na 1 kurzu, protože při více osobách přestává být kurz efektivní (prostá matematika – čím více lidí, tím méně času lze každému věnovat na řešení jeho požadavků). Někteří lidé mívají tak specifické odborné či časové požadavky, že s nimi provádím individuální školení, tzn. že na kurzu jste jen Vy a já. Takové individuální školení je vůbec to nejlepší, co můžete mít, proto jej často využívají zejména majitelé, jednatelé či ředitelé firem a rovněž živnostníci, tedy lidé, kteří si váží svého času.

Bude čas na moje dotazy?

Určitě ano. Dotazy vítám kdykoliv v průběhu celého kurzu. Čím více dotazů, tím lépe. Pokud budete mít nějaký časově náročnější dotaz, jehož řešení by ostatní účastníky nezajímalo, budu se Vám věnovat individuálně po skončení kurzu.

Co když mi to nepůjde?

Může se stát, že budete mít prostě špatný den. V takovém případě se lze domluvit na jiném termínu. Z praxe však vím, že tyto obavy má spousta lidí úplně zbytečně a na kurzu si vedou velmi dobře. Pokud Vám skutečně něco vůbec nejde, snažím se Vám více věnovat, abyste získali potřebnou jistotu a školení Vám ve výsledku přineslo očekávaný užitek.

Co když budu mít dotazy po školení?

Bez obav mi napíšete nebo zatelefonujete. O své zákazníky se dobře starám a po skončení kurzu poskytuji zdarma e-mailovou a telefonickou podporu zpravidla po dobu 1 roku. Samozřejmě se můžete ozvat i po mnohem delší době. Pokud dotazy nebudou časově hodně náročné, pomůžu Vám zdarma a rád i kdykoliv později. V případě, že dotazy budou časově hodně náročné, domluvíme se na rozumné ceně za daný úkol.

Absolvoval jsem školení jinde a nic jsem se nenaučil

Tohle mi říká hodně lidí. Méně zkušení lektoři někdy nezvládnou podat přednášenou látku tak, jak ji potřebujete právě Vy slyšet. V horším případě pak přednášenou látku sami příliš neumí. Nemějte však obavu – všichni účastníci, kteří za mnou přišli na začátku s tímto problémem, odcházeli po kurzu velmi spokojeni.